7 nejčastějších chyb při koupi auta z bazaru

Na nákup zbrusu nového neojetého vozu spousta z nás nedosáhne, a tak často padá volba na ojeté auto z bazaru. Někteří lidé raději důvěřují soukromým inzerátům, jiní by zase nekoupili auto od nikoho neznámého. Způsobů, jak koupit vůz je mnoho, ale jak se vyvarovat tomu, abyste si nekoupili vrak, do něhož budete muset nasypat další spousty peněz? V článku najdete ty nejčastější chyby, k nimž při koupi auta z bazaru dochází.

1. Urychlené rozhodnutí

Urychlená a nepromyšlená rozhodnutí obvykle bývají ta nejhorší. Lidé se často buďto těší na nové auto tak moc, že se jim nechce dlouho vybírat nebo si nejsou ochotni najít dost času na prozkoumání vícero možností. Nechají se pak zlákat první zdánlivě výhodnou nabídkou a pak už jen nezbude než litovat. Každý dobrý autobazar ojetých aut by měl zákazníkovi ukázat více možností, poradit, nechat čas na rozmyšlení a nijak na něj netlačit.

2. Zanedbaná zkušební jízda

Zkušební jízda je velice důležitá. Nejen, že tak můžete odhalit možné závady, ale také si vyzkoušíte, jak vám vůz sedí, jak se vám řídí nebo jak dobře z něj vidíte. Musí vám jednoduše sednout, to ovšem nezjistíte, když s ním ujedete jedno kolečko na parkovišti.

3. Nákup bez odborníka

Vzít si k ruce zkušeného automechanika je vždy velká výhoda. Ten auto prohlédne pečlivě, při zkušební jízdě si poslechne zvuk motoru a dá prodejci všechny důležité otázky ohledně stavu auta, které by vás třeba ani nenapadly přesto, že budou opravdu důležité.

4. Nedostatečná kontrola karoserie

S odhadem stavu vozidla souvisí i tento bod. Karosérie toho může prozradit opravdu hodně, třeba i to, zda bylo auto bourané a jakkoliv upravované. Odborné oko pozná i jemné nuance, a pokud zjistí, že se s autem něco dělo, aniž by to bylo v inzerátu napsané, dejte ruce raději pryč. Všechny dobré pražské autobazary i autobazary jinde po republice by měly o veškerých úpravách kupujícího informovat.

5. Nevýhodná smlouva

Pozor si dejte i na ostatní věci okolo prodeje. Tím je myšlena hlavně smlouva a také doklady od vozidla. Všechno by mělo sedět, autobazar by měl rovněž nabídnout záruku pro případ, že auto vykáže po koupi nějaké skryté závady.

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment