Čím je obchodování binárních opcí výjimečné

Burzovní obchodování nabízí celou řadu investičních nástrojů, přičemž každý má své unikátní vlastnosti. Digitální opce v tomto ohledu nejsou jiné.

Díky tomu, že se binární opce řadí do rodiny opcí, mají svá základní specifika. V první řadě se jedná o to, že opce představuje určité právo, takže při jejím obchodování nenabýváte vlastnictví k podkladovému titulu, jako by tomu bylo například při nákupu akcií napřímo.

Specifikem opcí také je, že když opci koupíte, nemůžete přijít o více peněz, než jste do nákupu investovali. To usnadňuje money management a představuje určitý nástroj pro ochranu obchodního kapitálu.

Binární opce k těmto vlastnostem přidávají ještě několik svých unikátních. Slovo binární zastupuje fakt, že se obchodování s tímto investičním nástrojem vždy točí kolem dvou možností. A to jak z pohledu rozhodování, tak z pohledu možných výsledků.

Prvním úkolem investora je rozhodnout, zda bude cena podkladového aktiva klesat nebo růst v rámci určitého časového intervalu. To je z hlediska předpovědí vše. Možnosti tak jsou jen dvě a jsou s nimi spojené také jen dva možné finanční výsledky.

V případě úspěchu zhodnotí investor svoji investici o desítky procent (obvykle o 80 procent), zatímco v případě neúspěchu o svoji investici přijde.

Skutečnost, že při rozhodování a uzavírání obchodu existují jen dvě možnosti, činní binární opce unikátními. To ale neznamená, že je snadné s nimi vydělávat peníze. Žádné burzovní obchodování není snadné.

Cenové pohyby totiž sice nejsou náhodné, zároveň však nejsou ani snadno předvídatelné. Způsobů, jak se úkolu investora zhostit, je obrovské množství. Každý přístup by však měl být založen na řádné analýze a rozhodnutí o nákupu opce by mělo vycházet z řádně promyšlené a ověřené obchodní strategie.

Pro ověřování strategie je správným místem demo účet, který představuje simulaci obchodního prostředí s reálnými cenami a obchodní platformou. Liší se jen v tom, že se výsledky obchodů promítají do virtuálních, nikoliv tedy skutečných peněz.

Získat demo účet pro binární obchodování je velmi snadné. Existují totiž brokeři, kteří ho nabízí zcela bezplatně a neomezeně, takže si finanční spekulace může vyzkoušet každý, kdo má o ně zájem. Základním předpokladem pro skutečné obchodování pak samozřejmě je plnoletost.

Na závěr dodejme, že každé investiční obchodování je spojeno s riziky, která můžou přinést ztrátu kapitálu. Jinými slovy obchodováním lze peníze vydělat, ale také prodělat. A proto by jako obchodní kapitál každého investora měly sloužit pouze takové finanční prostředky, které si může investor dovolit ztratit.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

Svět-Ženy.cz

Press-News.cz

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment