Péče o pokožku po létě

Pokožka lidského těla dostává v létě docela zabrat. Po létě byste tedy měli péči o pleť věnovat dostatek času.

V létě kůže trpí z několika důvodů. Ostré slunce, nadměrné opalování, slaná voda či chlor v bazénech, vítr… To všechno se na pokožce podepisuje. Možná si říkáte, že používáním opalovacích krémů svou pokožku chráníte. To je pravda ale pouze částečně, kůže je totiž nadměrně namáhána i při aplikování opalovacích krémů.

pokožka

 

Nedrážděme pokožku

Dlouhé opalování a slunění má za následek stárnutí pleti, tvorbu vrásek a ztrátu přirozené elasticity pleti. Po létě vaše pokožka může být vysušená a dehydratovaná. Někteří lidé trpí dokonce alergií na slunce. Proto byste jí měli věnovat svou péči a dopřát nějakou ozdravnou kúru.

Dopřejte vaší pokožce tedy dostatečnou hydrataci a regeneraci, to vše přizpůsobené vašemu typu pleti. Důsledná péče o pokožku může prodloužit letní opálení, či napravit škody zapříčiněné nadměrným sluněním.

pokožka

Jedním z prostředků na péči o pleť jsou pleťové masky. Ty pokožku vyčistí do hloubky, odstraní nečistoty, dodají esenciální živiny a zejména pleť hydratují, což je po létě nejvíce potřeba. S pigmentovými skvrnami vám pomůže korigující bělící krém, který sjednotí barvu pleti a nejvíce ho využijete právě na podzim. Pro navrácení živin pokožce a předcházení předčasnému stárnutí pokožky můžete vyzkoušet okysličující krémy.

Vhodná péče

Pro zachování opálení a hydrataci používejte rostlinné oleje (kokosový) či přírodní tělová mléka a másla. Ty zabrání šupinatění pokožky a odlupování kůže a pomohou vám uchovat si opálení na delší dobu. V tomto období byste neměli používat peeling ani přílišné mytí žínkami a kartáči, které by obrousily vrchní vrstvy kůže a s nimi i opálení.

Pokud vás potkalo například podráždění kůže, jedná se již o kožní onemocnění. Důležitou roli při péči o pokožku hraje také prevence. Prevencí v péči o kůži se rozumí zdravá strava, zejména hodně ovoce a zeleniny, dostatečný pohyb, pití čisté vody. Do prevence dále patří vhodná péče o pokožku, jako je mazání a čištění.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Aktualitycz.cz

PressWeb.4fan.cz

Press-Media.cz

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment