Pracovní agentura vám pomůže najít zaměstnání i brigádu

Pracovní agentura nebo také personální agentura je komerční institucí, která pracuje podobně jako úřady práce – zprostředkovává zájemcům o práci zaměstnání, krátkodobé i dlouhodobé brigády. Zpravidla vybírá uchazeče na základě kriterií zadaných klienty. Pracovní agentury rovněž zprostředkovávají výběrová řízení a nejvhodnější kandidáty navrhnou dané společnosti.

pracovní
Pracovní agentura

Pracovní agentura dle typu

V ČR se pracovní agentura dělí podle cílových skupin uchazečů a podle typu jejich vyhledávání:

Přímé vyhledávání (Executive search)

Jde o nejvíce používaný způsob vyhledávání zaměstnanců. Často jde o cílené oslovení pracovníka, který působí u konkurenční společnosti na dané či příbuzné pozici. Výhodou je oslovení kvalifikovaného a kvalitního zaměstnance bez potřeby zaškolování.

Využívání databází

Pracovní agentura může vyhledávat zaměstnance z pasivních zdrojů jako jsou databáze pracovních úřadů, firem, internetových pracovních portálů, kde se mohou uchazeči registrovat zdarma.

Inzerce volných pracovních pozic

Personální či pracovní agentura může také inzerovat volné pracovní pozice. Buď na svých webových stránkách nebo na výše zmíněných pracovních portálech, ale i v tisku regionálním i celostátním, na vývěskách a plakátech.

Agenturní zaměstnávání – outsourcing

Některé pracovní agentury se zabývají poskytováním zaměstnanců společnostem na krátkodobou i dlouhodobou výpomoc, tzv. Outsourcing. Tyto služby využívají firmy, které mají neustále nízký počet zaměstnanců kvalifikovaných na danou pozici a mají zájem o práci na dobu určitou. Tito zaměstnanci jsou zaměstnanci agentury, která jim vyplácí mzdu a také na agentuře záleží jaké těmto pracovníkům nabídne výhody a bonusy pro zaměstnance.

Profolio na Facebooku

Related posts

One Thought to “Pracovní agentura vám pomůže najít zaměstnání i brigádu”

  1. […] zboží je brigáda se solidním platovým ohodnocením. Navíc u žirafy dostaneš šanci ukázat co v tobě doopravdy […]

Leave a Comment