Jak rozjet e-shop při dětech

Na mateřské plínky, pohádky… a e-shop?

V České republice máme v současnosti více než 37 000 internetových obchodů. V tomto ohledu patříme rozhodně mezi celosvětovou špičku.

Přes nesporně už tak vysoké číslo ovšem stále přibývají další. Pro řadu lidí se e-shop stává vítaným přivýdělkem. Podnikání se nemusíte zříkat ani na mateřské dovolené. Poradíme jak zvládnout e-shop při dětech?

Jak na praktickou realizaci e-shopu

Rozhodně se není potřeba bát, ačkoli žádné zkušenosti v této oblasti zatím nemáte. Jeden zásadní objev jste totiž učinila už jen narozením svého potomka. Není náhodou, že se maminky zaměřují právě na dětský sortiment – hračky, potřeby pro miminka nebo třeba oblečení pro těhotné. Máte dokonalý přehled o zboží a jste v kůži své cílové skupiny. Myslete však na to, že váš nápad by zpočátku neměl vyžadovat příliš velký kapitál, abyste si nemusela brát úvěr.

Náklady na provoz samotného internetového obchodu lze pak již úspěšně minimalizovat. Dnes na trhu existuje značné množství předpřipravených řešení, které vám rozjezd usnadní. Tvorbu e-shopu zaručeně nemusíte realizovat od základů. Sáhněte po už fungující platformě, kterou si můžete svému přání přizpůsobit. S pronájmem e-shopu si do začátku určitě vystačíte. Ušetřit samozřejmě můžete ještě více, pokud jste technicky zdatná. Open source řešení vám umožní si pořídit e-shop zcela zdarma. Na druhou stranu zvažte, zda se pro klid v duši drobná finanční investice nevyplatí. Pořídit si e-shop levně a následně řešit technické problémy svépomocí vás může stát dost nervů i času.

Jak dostát platné legislativě

Z právního hlediska je nutné si pamatovat, že podnikáte-li při mateřské, nárok na peněžitou pomoc nemáte. Rodičovské se však toto netýká a příspěvek vám bude přiznáván dál. Patrně nejsnazší je pak začít podnikat coby živnostník. Budete si proto muset zařídit živnostenské oprávnění. Z praktických důvodů je vhodnější se vyhnout zakládání obchodní společnosti například s kamarádkou. Hrozí, že mezi vámi nastanou pracovní neshody, které si přenesete i do soukromého života.

Nezapomeňte na to, že i coby živnostník se stáváte podle stávající platné legislativy povinnou osobou k elektronické evidenci tržeb, což obnáší i pořízení vhodného pokladního systému. Přímo EET pokladnu však mít v této fázi určitě nemusíte. Jedná se totiž o finančně poměrně náročné řešení. EET pokladny lze proto s úspěchem nahradit chytrým telefonem nebo tabletem a tiskárnou.

A závěrem rada: Věřte si, mateřskou dovolenou možnost uplatnění vašich dovedností rozhodně nekončí. Do svých záměrů byste nicméně každopádně měla zasvětit i svého partnera.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus.cz

PressExpress.cz

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment