Velkolepé zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech

Karlovarský kraj má návštěvníkům celoročně co nabídnout. Především jsou to světské a církevní památky hrady, zámky, zříceniny, technické památky, židovské památky, lidová architektura, lázeňská architektura. Dále muzea a galerie. Neméně atraktivní je příroda, zajímavé lokality, rozhledny, naučné stezky, ale i církevní turistika. Kulturním a společenským akcím v Karlovarském kraji vévodí Mezinárodní filmový festival MFF Karlovy Vary. Mezi další patří zahájení lázeňské sezony v lázních západočeského trojúhelníku nebo Karlovarský folklórní festival, Jazzfest Karlovy Vary, Tourfilm Karlovy Vary, Food festival Karlovy Vary.

Karlovy Vary
Karlovy Vary

I když jsou Karlovy Vary centrem kulturního dění kraje, i ostatní města se činí a pořádají akce jako Chopinův festival Mariánské Lázně, Chebské dvorky, Valdštejnské slavnosti Cheb. Město Cheb je od roku 1970 pořadatelem MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU DECHOVÝCH ORCHESTRŮ MLADÝCH – FIJO. Mezinárodní a mezistátní rozměr má pak Česko-německý Festival uprostřed Evropy – Mitte Europa. Festivalové koncerty a další kulturní akce, jejichž nabídka je skutečně bohatá, probíhají v 65 českých i německých partnerských městech každoročně od poloviny června do začátku srpna.

KV

O založení lázní a města Karlovy Vary kolují různé legendy. Podle jedné z nich si Karel IV. při svém pobytu na hradě Loket krátil dlouhé chvíle loveckými výpravami do okolních lesů. Jednou jeho lovecký pes při štvanici na jelena spadl do tůně, ze které tryskala horká voda. Lovci psa z tůně vytáhli a ochutnali horkou vodu z tůně. O události informovali svého císaře, který se v doprovodu družiny a lékařů vypravil k horkému prameni. Císař vodu ochutnal a náhle se ulevilo jeho nemocné noze a přisoudil prameni léčivé účinky. Brzy bylo okolí pramene osídleno. Podle jiné legendy samotný panovník v lesích pronásledoval tajemného jelena až na okraj skály. Štvaný jelen skočil dolů, ale v údolí však místo mrtvého zvířete nalezli lovci horký pramen. Ať už se to v dávné historii odehrálo tak nebo tak, pravdou je, že za vznik světoznámých lázní vděčíme osvícenému panovníkovi Karlu IV. V dnešní době jsou Karlovy Vary synonymem kvality a za jejich vyhlášenými léčivými prameny v čele s nejznámějším Vřídlem jezdí lidé z celého světa.

Další informace jsou na: zeny.

 

 

 

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment