Zimní sporty a jak se správně obléknout

Zima nám pomalu klepe na dveře, což znamená, že bychom se měli začít dobře oblékat. Teplejší oblečení bychom neměli zakomponovat jenom do našeho běžného šatníku, ale i do toho sportovního. Přece jenom na sporty bychom neměli zapomínat ani během zimního, chladnějšího období. Možná se nám nebude chtít jít si třeba zaběhat, protože dny jsou kratší a sluníčko nás nebude popohánět, ale když se dobře oblékneme, nic by nás nemělo zastavit!

Existuje celá řada zimních sportů. Každý si však vyžaduje jiné oblečení, proto si pojďme zmínit ty nejoblíbenější zimní sporty a k nim si taky řekneme, jak se na ně dobře připravit a obléknout.

• běžky

Velice oblíbené jsou v zimě běžky. Pokud máte například za domem lesík, udělejte si tam takovou hezkou procházku – a jako společníka si vezměte právě běžky. Během běžkování posilujeme břišní, i zádové svaly – nejvíce zabírají ruce, ramena a taky stehna. Pokud se vydáte na běžky, je zapotřebí funkční oblečení. Na funkční mikinu a tričko si oblékněte ještě zimní bundu, ať je vám skutečně teplo. Nemusí být nějak tlustá. Nezapomeňte při běžkování na doplňky, jimiž jsou čepice, šál nebo funkční šátek a samozřejmě rukavice.

• zimní běh

I když je běh nejpopulárnější v létě, ani v zimě byste si ho neměli odpírat. Při zimním běhu dbejte na rozplánování – poměr času a výkonu je důležitý. V zimě totiž nejspíše neuběhnete tolik, kolik v létě nebo na jaře.

 Než se vydáte běhat, musíte dbát na dobrou obuv. Pokud půjdete běhat na klasickou cyklostezku nebo na jiný rovný povrch, postačí nám běžecké boty, které jsme používaly během jara a léta (dáme do nich funkční ponožky). Jestliže ale běžíte po nerovném povrchu, raději si nazujte trailovou obuv, která je pro tyto povrchy vhodnější. Co se týče běžeckého oblečení, opět vede funkční oblečení a heslo „vrstvěte se jako cibule“.

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment