4.9 C
New York
Středa, 8 února, 2023
novinky

Co znamená brigáda přes agentury?

Pracovat jako agenturní zaměstnanec umožní agenturám flexibilně umisťovat zaměstnance do jiných firem jako najaté pracovní síly při nadbytku práce a nedostatku kmenových zaměstnanců konkrétní firmy, která s agenturou uzavře smlouvu. Brigády můžete využívat po celý rok. Největší zájem je o ně v letních měsících, kdy je také zvýšená poptávka po sezónních pracovnících na stavbách a v zemědělství.

Brigáda
Brigáda

Brigáda na letní měsíce

V ČR využívá tento způsob spolupráce okolo 2,5% lidí. Podle zákona musí mít agenturní zaměstnanci, kteří vykonávají tyto práce ihned, stejné podmínky jako zaměstnanec kmenový. Jako zaměstnavatel za ně sociální a zdravotní pojištění odvádí pracovní agentura a pracovní poměr je započítáván do důchodu.
Agentury práce musí mít platnou licenci Ministerstva práce a sociálních věcí a ideálně být členem Asociace poskytovatelů personálních služeb. Rovněž by agentury měly mít sjednáno pojištění proti úpadku a platit mzdy i odvody v řádném termínu.  Tato asociace je zárukou, že je agentura spolehlivá, zaměstnanec obdrží řádnou pracovní smlouvu, stejné platové podmínky a za své služby si od zaměstnanců nenechává nic vyplácet.

Nejčastější brigáda

Nejčastěji je brigáda nabízena v automobilovém průmyslu, úklidu domácností, doplňování zboží v supermarketech a hypermarketech, ve stavebnictví, gastronomii a další. Zaměstnání přes agentury vám umožní chodit do práce při studiu i při stálém zaměstnání ve svém volném čase. Nemůžete najít zaměstnání přes úřad práce? Oslovte agenturu ve vašem okolí. Nabídky na doplňování zboží, ostrahu majetku, práci v administrativě a dalších bývá často víc než dost. S pracovní agenturou se můžete do vybrané firmy časem dostat jako kmenový zaměstnanec, pokud ukážete své kvality.
Aktuální seznam brigád najdete na www.nejlepsibrigady.cz
Vždy si řádně přečtěte smlouvu a podepište ji ještě před nástupem do konkrétního zaměstnání.

Related Articles

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články