Dávky úřadu práce nebudou trvat věčně

Mnoho lidí považuje za finanční jistotu, když pobírají dávky z úřadu práce. Po určitou dobu to jistota opravdu je. Pomůže překlenout těžké období. Tato jistota však trvá pouze několik měsíců. Proto je dobré již v době, kdy je člověk veden na úřadu práce a pobírá podporu v nezaměstnanosti, intenzivně hledat práci nebo dlouhodobou brigádu sám. Naštěstí žijeme v době, kdy na nás nabídky práce a brigád čekají na každém rohu. Často na nás čeká dokonce práce za rohem, a to přímo ta, po které už delší dobu toužíme. Nelenošte proto a pročítejte pravidelně nabídky práce na portálech prace.cz a jobs.cz. I přímo na vás tam čeká spousta volných nabídek práce a nových brigád. Teď už je pouze důležité, účastnit se pracovních pohovorů a udělat na nich dobrý dojem.

Jak udělat dobrý dojem při pracovním pohovoru?

Tvařte se šťastně a nechte ze sebe vyzařovat spokojenost a životní optimismus. Věřte, že právě touto pózou získáte sympatie většiny personalistů. (Nešťastníci a naříkající jedinci většinou pracovním pohovorem úspěšně neprojdou.)

I když budete nervózní a budete pociťovat stres, snažte se zaměstnavatelům, kteří nabízejí práci Most, práci Chomutov, práci Třebíč, práci Kladno, práci Klatovy, práci Jablonec nad Nisou, práci Rakovník, práci Benešov ukázat, že je to jen chvilková záležitost a zkuste alespoň chvíli vypadat sebejistě.

Zapomeňte na pomluvy

Možná jste se se svým minulým zaměstnavatelem ne rozešli v dobrém. Až však budete reagovat na nabídku práce Havířov, nabídku práce Valašské Meziříčí, nabídku práce Litoměřice, nabídku práce Písek, nabídku práce Most, nabídku práce Karviná, nabídku práce Žďár nad Sázavou, nabídku práce Beroun nebo nabídku práce Cheb, určitě tuto skutečnost neventilujte. On by si totiž mohl váš potenciální budoucí zaměstnavatel myslet, že ho jednou budete pomlouvat úplně stejně, jako zaměstnavatele minulého.

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment