Dosažení rovnováhy s JIN – JANG

JIN – JANG má původ v daleké čínské filozofii a představuje nám dvě strany dualismu. Jedna bez druhé nemůže existovat stejně jako nemůže existovat tělo bez duše. Ve všem kolem nás můžeme najít jin-jang. Ženu představuje jin a muže zase jang a obecně platí že jin je znakem utlačování a smutku, přičemž jang znakem radosti a uklidnění. Rovnováha mezi oběma znaky způsobí dosažení absolutní rovnováhy. Rovnováha je zde pak stanovena tím, co jí bylo utrženo v přebytku. Pojďme si udělat čas a přizpůsobit svůj život této rovnováze.  Budeme pak žít v klidném a příjemném prostředí plném pozitivní energie.

Prvním krokem je procházka do přírody

Absorbujte do sebe přírodu a vnímejte ji každým kouskem svého těla. Vemte s sebou i děti a psa. Dovolte celé své rodině, aby ji slunce a čerstvý vzduch doslova pohltilo. Vůni přírody nasává i vaše duše. Dostaňte ji do sebe s každým nádechem. Důležitým faktorem je zdravá výživa. Vynechejte tučná a smažená jídla a nahraďte je zeleninou, libovým masem a ovocem. Většina lidí také podceňuje pitný režim. Denně vypijte alespoň dva a půl litru čisté neperlivé vody. Dalším aktem je meditace. Zaměstnejte svou mysl meditací alespoň na půl hodiny denně. Dostanete tak své tělo i duši do absolutního klidu. Získáte kontakt mezi sebou samotným a naučíte se odstraňovat své psychické problémy.

JIN - JANG
JIN – JANG

Pokud bude ve vašem těle jin-jang v disharmonii, nikdy nedocílíte onoho slastného pocitu radosti. Znáte ten pocit, kdy se vám zdá, že se nic nedaří, že máte na vše smůlu? V práci se vám nedaří, láska vás opouští, nikdo vás nemá rád a vy propadáte depresím a nechutenství. To vše je zapříčeněno nedostatkem souladu mezi jin-jang.

Další rady, jak ve svém životě přivítat jin-jang

Je to jednoduché. Svůj den začněte tím, že si ve všech místnostech domu dokořán otevřete okna a pořádně vyvětráte. Poté pokoje, ve kterých jste nejčastěji, vybavte teplými dekoracemi, tzn. nakupte svíčky, pořiďte si pokrývky v teplých podzimních barvách, a to i přesto, že venku panuje léto. Pozvěte si k sobě návštěvu a přátele, které máte nejradši. Smích a společné sdílení radosti naplní vaše prostory láskou. Pozornost věnujte i rohům všech místností. Postavte do nich např. vysoké dekorace a celý dům udržujte neustále v čistotě. Pokuste se udržet doma co nejvíce světla. I v noci nechte svítit alespoň malou lampičku. Nezapomeňte na každý stůl v domě umístit vázu s čerstvými květinami.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment