DRFG, David Rusňák, Rudolf Matějka a lékárny Na zdraví

Investiční skupina Davida Rusňáka se za svou dobu působení prosadila v mnoha koutech naší republiky. Fondy Davida Rusňáka nabízí i dluhopisy. Oblasti působení skupiny DRFG jsou opravdu velmi široké. Jedno z odvětví, které obrovsky prosperuje, je farmacie. Proto se společnost DRFG rozhodla otevřít i síť lékáren s názvem Na zdraví. Tu má na starosti Rudolf Matějka. Tato síť lékáren se odlišuje i konzultacemi a o semináře je velký zájem.

Síť lékáren Na zdraví a DRFG

Rudolf Matějka v DRFG Medical zúročuje své bohaté zkušenosti z doby, kdy v 90. letech založil firmu vytvářející software pro lékárny Mediox. Později ji prodal německému koncernu PHOENIX. V lékárenském velkoobchodě působil až do roku 2013. Po setkání s Davidem Rusňákem přestoupil do DRFG a začal budovat dnes úspěšnou divizi s vlastní lékárenskou sítí. Cíl je jasně daný. Lékárenská síť Na zdraví se chce stát trojkou na trhu lékáren a rostou jako houby po dešti po celé České republice. Otevřely se ve městech, jako je Sokolov, Louny, Kamenice nad Lipou, Moravské Třebová, Městečko Trnávka, Brno, Uničov, Troubelice, Ostrava Poruba, Praha, Litoměřice nebo třeba Kladno. Společnost DRFG chce nabízet služby lékáren na co nejvíce místech.

Lékárny Na zdraví

Vzhledem ke konceptu lékáren Davida Rusňáka orientovaných na samoobslužný prodej disponují velkou prodejní plochou. Některé lékárny jsou v nákupních centrech nebo v areálu nemocnice, jako je lékárna ve Faustově domě v Praze. Dnes se pacienti mnohem více přiklánějí k samoléčbě. S běžným onemocněním nechodí k lékaři a raději se doma sami vypotí v posteli. Mnozí již zjistili, že nic jiného stejně nezabírá. Zákazníci si o přípravcích zjišťují informace a podle toho si chtějí sami vybrat léky. Šířka nabídky a možnosti výběru jsou velké a je třeba proto přizpůsobit prodejní plochu samoobslužnému prodeji. Lékárna musí také stát v dobré lokalitě, což nutně neznamená, že má fungovat ve velkém městě. Kromě měst, které jsou lékárnami přeplněny jsou v hledáčku společnosti DRFG menší obce se spádem třeba 3 500 lidí, kde se jen tak konkurence neotevře.

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment