Gentlemani, oslňte svým vytříbeným vkusem

Manžetové knoflíčky jsou jedním z nejoblíbenějších pánských doplňků. Kromě snubních či zásnubních prstenů existuje jen málo šperků, které si mohou muži dopřát, aniž by k sobě přitahovali zbytečnou pozornost. A možná právě proto si tento zdobný detail určený k ozvláštnění košile získal takovou popularitu.

Nabídka manžetových knoflíčků je pestrá. V kombinaci s pravidly etikety zahrnujícími předepsaný dress code často způsobí lehké zmatky. Možná i vy tu a tam pochybujete, k jaké příležitosti se hodí vyzbrojit tímto ryze gentlemanským šperkem či jaká míra zdobnosti je přípustná. Nevěšte hlavu, tento tahák vám pomůže.

Příležitosti pro blyštivé manžetové knoflíčky

V základu rozlišujeme manžetové knoflíčky lesklé a matné. Obecně se lesklé kousky považují za vhodnější pro slavnostněji laděné události žádající si black tie.

Svatba a zásnuby, oslavy, galavečery

Každá příležitost, kam si dáma může vzít velkou večerní, je hodna těch nejzdobnějších manžetových knoflíčků. V případě svateb, formálních večírků, galavečerů a jim podobných událostí, se nemusíte bát kousků doladěnými nejrůznějšími kamínky a výrazným dekorem.

Divadlo a jiné kulturní události

Umění vzniklo proto, aby činilo lidské životy krásnější, hodnotnější. Je tedy přirozené, že se s ním pojí i vysoká úroveň kultury odívání. Ačkoliv se mravy uvolnily a do divadla se dostanete i v džínech, padnoucím oblekem zapůsobíte mnohem sofistikovanějším a uvědomělejším dojmem. Manžetové knoflíčky jsou pak už jen příjemným detailem, který váš outfit povznese na post dokonalého gentlemana, jenž se vyzná.

Matný detail pro oslnivý dojem

Manžetové knoflíčky v matném zpracování a s decentním dekorem nacházejí své místo v každodenním životě. Jednoduše by se jejich adekvátnost dala připsat k dress codu business casual. To znamená, že můžete tímto minimalistickým doplňkem ozvláštnit své vzezření při všedních situacích, mezi jaké patří obchodní jednání, konference či jednoduše pobyt v práci. Knoflíčky vás rovněž dokáží vlichotit do přízně dámy, jíž se rozhodnete pozvat na schůzku. Dávají totiž najevo, že vám není lhostejné, jak vypadáte, a že si ona žena zaslouží vaši plnou pozornost i při výběru oblečení.

Manžetový knoflíček je za každých okolností nástrojem, jenž upevní vaši společenskou pozici. Zdůrazní vaši individualitu, eleganci, celkově ozvláštní i nejobyčejnější oblek. Kromě toho se však v průběhu let může stát rodinným klenotem s nezanedbatelnou sběratelskou hodnotou. A vy, už máte svůj gentlemanský šperk?

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZpravyDnes.cz

Novinky-Zpravy.cz 

 

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment