2 C
New York
Čtvrtek, 7 prosince, 2023
novinky

Lahodná káva z kávové kapsle vás překvapí

Výroba kávových kapslí se postupně rozšiřuje a jejich obliba je stále vyšší. Jejich jednoduchost a přitom lahodnost kávy jim zaručuje ve světě velké množství konzumentů. Kávové kapsle vám umožní připravit si oblíbené espresso či latté doma či v kanceláři za pár minut. Stačí vhodnou kapsli pouze vložit do přístroje.

Kávová kapsle
Kávové kapsle

Které kávové kapsle jsou nejoblíbenější

Jaké kávové kapsle jsou nejlepší, to si říká jistě každý z vás. Je dobré zaměřit se na kvalitu kávy, na tu má totiž zásadní vliv i výběr samotného přístroje na kávu. Je proto vhodné vybrat si automat na kávu podle toho, jaké kapsle do něj pak můžete nakupovat.
Velkou výhodou kávové kapsle je především to, že nemusíte otevírat celé balení jako u běžné instantní či mleté zrnkové kávy. Vyndáte si vždy jen tolik kapslí, kolik potřebujete. Obsluha i údržba samotného přístroje je taktéž pak velmi snadná. Počítejte s vyšší cenou za jeden šálek kávy vyrobené v automatu na kávu a poměrně ekologickou zátěž díky obalům vyrobených z plastů a hliníku, do kterých se vyrobené kapsle balí.

Jak vybírat kávové kapsle

Prvním faktorem pro výběr je typ kávy. V nabídce na trhu naleznete 100% arabicu či směs arabicy a robusty. Na intenzivní chuti připravené kávy má pak vliv samotné množství kávy. Běžně je to 5 – 8 gramů na jeden kávový šálek. V kapslích najdete jemně mletou zrnkovou kávu nebo také kávu rozpustnou, v neposlední řadě také kávu bez kofeinu. Moderní přístroje na kávu vám umožní připravit si také kávu s mlékem, výtečné capuccino, cafe latté, nadýchanou horkou čokoládu a další oblíbené nápoje. Výběr kávové kapsle závisí podle výrobce a rovněž záleží na tom, jaký kupujete nebo již vlastníte kávovar.
V balení se obvykle nachází minimálně 8 kusů kapslí, proto se většinou vyplatí spíše větší balení. 
 
 

Related Articles

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články