Nové změny s loterijním zákonem

V České republice došlo na počátku roku 2017 k výrazným změnám v oblasti právní úpravy hazardních her. Nový loterijní zákon nabyl účinnosti k 1. 1. 2017. Jaké změny přinesl?

Co změnil nový zákon v ČR

Zákon č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách především ustanovil nutnost získat licenci, kterou musí udělit ministerstvo financí. Proto musely na začátku letošního roku všechny doposud fungující sázkové kanceláře na českém trhu dočasně ukončit svůj provoz.

Prvotní informace hovořily o tom, že by ministerstvo mohlo udělit až 35 licencí. Pozdější odhady byly skromnější a přišly s údaji o 9 společnostech. V současné době licenci vlastní pouze tuzemské Fortuna casino, nicméně časem by měly přibývat další.

V případě, že by liteře zákona poskytovatelé nevyhověli, vystavovali by se riziku postihu, ministerstvo je oprávněno v takové situaci zakročit a zablokovat veškeré platby i vlastní webové stránky.

Jaké změny přijdou na Slovensku

Loni navíc na výrazně vzrostl zájem o hazardní hry na sousedním Slovensku. Vklady do těchto her stouply v meziročním srovnání dokonce o pětinu, a to na 3,04 miliardy eur. Slovenský parlament tak koncem minulého roku také rozhodl o zpřísnění pravidel. Nezahrají si patologičtí hráči a stopku dostanou i ti, kteří pobírají sociální dávky.

Slovenské finanční ředitelství se navíc nyní bude moci soudní cestou domáhat toho, aby operátoři blokovali weby s nepovoleným hazardem. Obdobně jako v rámci nové legislativy u nás to budou ty, které nemají ke své činnosti příslušné oprávnění. Ministerstvo financí si od tohoto kroku slibuje do budoucna pokles počtu heren.

Seznam blokovaných webů nalezneme na webových stránkách ministerstva. Původně se počítalo s tím, že k tomuto kroku dojde až začátkem příštího roku. Očekávat jej nakonec můžeme už v průběhu letošního července. Pokud vám tedy u nás scházejí populární casina, jako byla LeoVegas, Kajot nebo DoubleStar, stále si s nimi na Slovensku v této chvíli můžete zahrát, ale nezapomeňte se včas ujistit, že tomu tak bude i nadále.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-News.cz

PR-články.cz

MetSo.cz

 

 

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment