Ochutnejte pravý Vietnam doma!

Toužíte ochutnat exotickou kulturu? Tím myslíme doslova. Jedna cest k nejlepšímu poznání zcela. odlišného prostředí totiž bezesporu vede právě přes jeho kuchyni. Nejen láska prochází žaludkem. Vy a váš žaludek společně můžete doslova zažít Asii.

Kousek Vietnamu v srdci české metropole

A jestli už přemýšlíte, na který termín si rezervovat nejbližší letenku, můžete být klidní. Cestování až do Vietnamu nás v této chvíli nečeká. Jak to? Tak daleko vůbec nemusíme. Malý ostrov Asie existuje totiž rovnou v Praze. Je jím Sapa. Ta vznikla na přelomu let 1999 a 2000 a dnes se jí také říká Malá Hanoj. Původní tržnice brzy značně rozšířila sféru nabízených služeb a mimo obchodů zde vznikla například také školka či prostory, ve kterých je možno udržovat v původním pojetí svatby nebo jiné kulturní tradice.

To dovolilo vzniknout do jisté míry izolovanému svébytnému světu, který si dokázal uchovat původní autentický ráz. Pokud tedy toužíte zažít Vietnam jinak, přesto však v jeho tradiční podobě, tento unikátní zážitek v Praze vám to umožní. Takto vznikl nový projekt Sapa Trip pod záštitou zakladatele projektu Nguyena Manh Tunga. A co na vás v pražském Vietnamu čeká?

Zažijte Vietnam

Časový plán od vás vyžaduje vyhradit si na program přibližně tři hodiny čistého času. Sáhnout můžete v první řadě po komentované exkurzi. Po boku průvodce se dozvíte i o těch detailech, které by vám jako běžnému turistovi pravděpodobně unikly. Zvolíte-li si variantu gastro trip, pak to budou tradiční speciality z vietnamské kuchyně. Nebude se ovšem pouze jíst. Dostanete totiž rovněž také možnost zkusit si sami některé pochoutky rovnou i uvařit.

Nemusíte zaručeně být téměř poloprofesionálním kuchařem, vítáni jsou všichni nadšení amatéři s touhou se něco dozvědět a objevit pravou tvář asijské kuchyně. Naučme se společně něco o tom, jak žije národ, které se v mnoha ohledech paradoxně stal již poměrně pevnou složkou kultury naší. Dospějeme tak nejen k poznání, ale zajisté především k lepšímu vzájemnému pochopení.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

In-In.cz

GoldBach.cz

Brilante.cz

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment