Jak vymazat záznam v registru dlužníků a získat výhodnější půjčku?

Záznam v registru dlužníků dokáže pěkně potrápit. Jak se postarat o jeho vymazání a dosáhnout na výhodnější půjčku? Postup není složitý, ale musíte mít k vymazání práva a splnit všechny své závazky.

Objevit se v rejstříku není nic složitého

To, že se vaše jméno objeví v registru dlužníků, není nic těžkého. V zásadě jde o problém, kdy jste nezaplatili 2 po sobě jdoucí splátky. Nepříjemnost může nastat i v případě zatoulané složenky za určité služby. Pokud se vám nedaří získat vybranou půjčku, může být problém právě v tom, že máte záznam v rejstříku. Naštěstí nejde o nic trvalého a po splacení všech závazků by měl zmizet. Když se tak nestane, je možné požádat o jeho vymazání.

Jak požádat o odstranění zápisu z registru dlužníků?

Uvedený postup platí v případě, že chcete odstranit zápis v registru dlužníků SOLUS.

Na začátku si zjistěte, jaká společnost vás nechala do registru zapsat. Snažte se uhradit všechny závazky u této společnosti a splaťte celou dlužnou částku. V případě smlouvy se snažte o její zrušení. Ke zrušení smlouvy přidejte odvolání o souhlasu se zpracováním osobních údajů pro danou společnost. Následně požádejte registr dlužníků SOLUS o vymazání vašeho záznamu. V případě, že k odstranění daného záznamu stále nedochází a vy jste všechny podmínky již splnili, obraťte se na Úřad pro ochranu osobních údajů se žádostí o zajištění opatření k nápravě. Pokud ani tohle nepomůže, obraťte se na soud.

Když záznam z registru odstranit nemůžete

Pokud opravdu potřebujete půjčku, ale máte záznam v registru dlužníků, který nemůžete odstranit, existuje možnost půjček bez registru. Jejich poskytovatelé nenahlíží do registrů, což se ovšem promítá do celkové ceny za půjčku, která je vyšší spolu s vyšší mírou rizika pro věřitele. Vždy je ale nejlepší snažit se nejdříve splatit své závazky a až potom se pouštět do nových úvěrů.

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment