Reishi houba jako ochrana jater

Játra jsou orgán, který patří mezi klíčovovou ochranu těla. Je na čele likvidace toxických ataků z vnějšího i vnitřního prostředí. V mládí jsou játra zpravidla velice dobře chráněna vlastním systémem, nicméně po čase detoxikační ochrana “stárne” a začne se zvyšovat jejich toxické poškození. Stárnoucí játra čelí snížené funkci a tělo předčasně stárne. Řešením je játra méně zatěžovat, třeba omezit alkohol, přinejmenším snížit teplotu smažení. Na druhé straně nám nabízí úžasnou pomoc Reishi. Houba nazývaná dlouhodobě houbou nesmrtelnosti nebo houbou mládí a zdravé dlouhověkosti. Ne nadarmo se její neodevzdání císaři trestalo často smrtí.

Houba Reishi

Extrakty a houba Reshi to je již pojem. Výtažky z ní ochraňují jaterní tkáň před nebezpečnými účinky bakteriálních ataků. Polysacharidy z houby Reishi brání zánětu v játrech. Studie prokázaly schopnost extraktu z Reishi obnovovat jaterní funkce – přirozené antioxidační systémy po poškozeních nevhodnou stravou, infekcí. Houba Reishi funguje také jako inhibitor, váže na sebe enzymy, které mají vliv na zvýšený oxidační stres. Přinejmenším také omezuje enzym glukuronidázu, který je vyšší při zánětech, diabetu, cirhóze.

Reishi zkušenosti

Spóry jsou součástí plodnice Reishi. Zkušenosti potvrdily jeho vysoký zdravotní přínos. Běžně slouží k množení a nalézá se ve spodní části klobouku. Při jednom speciálním testu byly prokázány jeho překvapivé schopnosti v ochraně proti nebezpečnému kadmiu, který spolehlivě způsobuje selhání jater. Reishi spór prokazatelně snižoval hromadění tohoto toxického kovu v játrech, přičemž jej i odstraňoval z organismu. Princip spočívá ve zvýšené tvorbě speciální bílkoviny, která se umí na kadmium navázat a následně jej odstranit.

Reishi účinky

Dalším využitím Reishi v případě jaterních nemocí je jaterní fibróza. Tato nemoc postihuje až 30% lidí a je to nejvíce se vyskytující nemoc jater. Při testech byla použita na tento stav Reishi. Účinky byly překvapivé. Extrakt z Reishi zvrátil i vyšší stupeň poškození jater. Výsledek byl hodnocen jako vynikající, protože se většinou považují poškození jater ve fázi fibrózy za nezvratné.

Profolio na Facebooku
  • 4
    Shares

Related posts

Leave a Comment