Scházejí vám peníze?

Jsou věci, bez kterých se prostě v životě neobejdeme. A jsou i věci, bez kterých bychom se možná i obešli, ovšem jen velice neradi. A protože nikdo z nás není všeuměl a nikdo nemá neomezené možnosti, nezbývá nám nejednou, než za to, co potřebujeme, platit těm, kdo nám to poskytnou.

My dáme dotyčným peníze a oni nám za ně dají to, co mají a co my chceme. Jenže… Co když ty potřebné peníze zkrátka nemáme? Potřebovali bychom si něco koupit, jenže nám na to nezbývá ani koruna a je nasnadě, že zadarmo ani kuře nehrabe a tudíž nám nikdo to žádané zadarmo nedá?

Pak je tu často jedno jediné řešení. Nechceme-li nebo nemůžeme-li se bez dotyčného obejít, musíme si jednoduše vzít půjčku. Což je pochopitelně jenom takový ustálený obrat, protože si půjčku nejednou jednoduše vzít nelze. Jde to jedině složitě, protože ten, kdo poskytnutí peněz nabízí, vesměs žádá dostatečné záruky, že bude ten, kdo si u něj půjčí, schopen vše v pořádku vrátit. A je mnoho těch, kdo toho zrovna moc zaručit nedokážou.

Při půjčce jde obvykle o to, aby mohl žadatel nabídnout coby dostatečně silný argument doklad o svých vysokých příjmech a o tom, že tyto neutrácí za něco jiného, nýbrž že mu tyto zůstanou pro splácení půjčky, o niž usiluje. Dále jsou nejednou vyžadovány i registry dlužníků bez záznamu, tedy bez oznámení toho, že už dotyčný v minulosti něco nezaplatil tak, jak měl. A podobných požadavků tu ještě může být!

Žadatel, který jim nedokáže vyhovět, mívá ale smůlu. A proto mu nezbývá, než hledat pomoc někde jinde, kde zmíněné požadavky kladeny nejsou. A někdo takový zpravidla míří pro nebankovní americké hypotéky. Protože to jsou právě půjčky, kde na tom výše zmíněném moc nesejde. Zde stačí, aby člověk mohl zaručit spolehlivé splácení zástavou vhodné nemovitosti a aby měl prokazatelně příjmy stačící na splácení. Vše ostatní je vedlejší, na všem ostatním se tu dá dohodnout.

A jenom blázen by si nechal ujít půjčku, již může získat například bez poplatků předem a dlouhého čekání, bez zbytečné byrokracie, zato však klidně i s dlouhou dobou splácení nebo možností vrátit vše předčasně bez sankcí, bez přemrštěných úroků a naopak s možností použít ty finance na cokoliv.

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment