Seznamte se s motocykly!

zeny jsou dneska skutečně oblíbené! Kupují si je nejen pánové, ale dokonce nadchly i dámy! Samozřejmě taková motorka dneska není vůbec levnou záležitostí. Mnoho lidí si myslí, že si koupí motorku a že to tímto hasne, ale samozřejmě koupí motorky to ani zdaleka nekončí. Musíte si zakoupit zeny, což je buď kombinéza, nebo bunda na motorku a kalhoty. Je třeba si zakoupit i chrániče, které nás ochrání při případném pádu. Samozřejmě si musíte koupit i zeny a mnoho dalších věcí. A nikdy vám neuškodí to, když budete o motorkách něco vědět.

Všichni si kupují motorky, ale málokdo ví, odkud se vzaliy, kde se vzaly, proč se tu vzaly. Pojďme se s těmito dopravními prostředky seznámit pěkně od začátku.

Kdy byl sestaven první motocykl?

První motocykl se světlu světa ukázal už v roce 1869 a byl poháněn parou, což ví jenom málokdo. Pokud by vás zajímalo, kdy se světlu světa ukázal motocykl, který byl poháněn klasicky benzínem, tak ten se vyrobil až v roce 1885. Právě tento rok byl pro motorky zlomový – od této doby se začal rozvoj motorek zrychlovat, o devět let později byla dokonce zahájena první sériová výroba tohoto dopravního prostředku. Stála za ní německá firma Hildebran.

Jak to bylo s prvním českým motocyklem?

Česká republika se do světa motorek během uplynulých let zapsala velice výrazně. Než se však začala do světa motorek angažovat, musela být vyrobena úplně první motorka na našem území. Za tou stál Václav Klement, který byl profesí knihkupec, a taky Václav Laurin, který byl mechanikem. Veřejnosti ji předvedli v roce 1899 a od té doby se začaly dít věci!

Po druhé světové válce byl motocykl mnohem častější než klasický automobil. Velkou roli hrál hlavně v německé armámdě, byl rychle pohyblivou jednotkou. Civilní výroba pak byla obnovena až po skončení války.

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment