Staroměstské náměstí se dočkalo betonových bloků

Slibované bezpečnostní betonové bloky už jsou součástí Staroměstského náměstí. Umístěny jsou na rozhraní Pařížské ulice a Staroměstského náměstí. Dle vyjádření mluvčího magistrátu Víta Hofmana tam budou umístěny i po celý příští rok.

Tyto bezpečnostní bloky jsou opatřením proti možnému teroristickému útoku, který by mohl být proveden prostřednictvím vozidla, či vozidel. Tak jako se tomu stalo v jiných evropských metropolích. A právě na základě již spáchaných teroristických útoků podala sama policie podnět k tomu, aby byly betonové bloky na vytipovaných místech položeny. Náklady na jejich pořízení se počítají v desítkách tisíc korun.

Protože je Staroměstské náměstí jedním z nejfrekventovanějších v Praze, bylo městem rozhodnuto o jeho zabezpečení tímto způsobem. Není však místem jediným. Bezpečnostní bloky mají své místo například také na Václavském náměstí, Mariánských hradbách, v Jeruzalémské a Maiselově ulici. Není to však jediná obrana proti terorismu, již delší dobu dohlíží na bezpečnost obyvatel v našem hlavním městě posílené policejní hlídky.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zpravy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment