Velké snížení počtu poskytovatelů úvěrů: Nyní si půjčíte bezpečněji!

Když nemáte peníze do výplaty a nechcete se vám si trapně půjčovat od přátel, nebojte se využít nebankovní půjčku. Díky novele zákona se nebankovní sektor razantně změnil a každý má tak větší jistotu, že si půjčí od seriózního poskytovatele. Navíc jsou i nabídky, které se neodmítají…

Registr a členství jsou známky kvality

Ještě před rokem 2016 působilo na českém nebankovním trhu asi 60 000 poskytovatelů nebankovních úvěrů, kteří si s klienty hráli jako kočka s myší. Za líbivými slogany ukrývali mnozí z nich až ďábelsky vysoké poplatky a nesmyslně krátkou dobu splatnosti. Situaci změnil až příchod novely zákona o spotřebitelském úvěru (podrobněji o ní zde). Novela uložila všem společnostem, které chtěly i nadále poskytovat úvěry, aby: prokázaly kapitál ve výši 20 000 000 Kč a požádaly si o vydání licence od ČNB.

Pro drtivou většinou z nich to bylo likvidační, na trhu v současné době působí cca 500 firem, které dokázaly náročné podmínky splnit. Právě díky tomu má každý téměř 100% jistotu, že si půjčí od seriózního poskytovatele a nezatíží ho žádné skryté poplatky nebo šibeniční termíny. Jak poznáte, že poskytovatel je držitelem licence od ČNB? Seznam všech je uveden v registru na webu ČNB. Zajímejte se také o to, zda je společnost členem APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů).

Využijte jedinečnou nabídku zdarma

Za poskytnutí nebankovní půjčky se standardně platí poplatek, který se odvíjí od doby splatnosti a výše úvěru. Jde to ale i bez něj, akce je určena pro ty, kdo si peníze půjčují poprvé. Aktuálně nabídka běží u Via SMS s.r.o. Tato společnost půjčuje až 8000 Kč zdarma na 30 dní. V ČR působí od roku 2015 a patří k zakládajícím členům APNÚ. První úvěr si vyřídíte z pohodlí domova přes internet, každou další půjčku už třeba jen přes SMS.

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment