Začněte cvičit doma – nic vám nebrání!

Proč lidé pravidelně nesportují? Nejvíce se vymlouvají především na to, že nemají čas. Že ke všem těm povinnostem a starostem prostě nemají čas se na několikrát týdně sebrat a vyrazit do fitka. No dobře, souhlasíme. Času je málo. Proč ale tedy necvičíte alespoň doma?

Ani tam nemáte čas? Tak si pojďme udělat krátký propočet. Stačí, pokud máte jediný oblíbený seriál, nebo pravidelně sledujete večerní zpravodajství. To znamená, že každý den máte minimálně půlhodiny (spíše více) na to, abyste před obrazovkou vytvořili nějakou tu činnost. Teoreticky máte tedy k dispozici 4-5 hodin týdně, kdy můžete zlepšovat svoji fyzickou kondici.

Budeme na vás ale hodní a tak vám necháme volné víkendy na jiné radovánky a den odpočinku i v týdnu. Takže nám zbyly čtyři tréninkové jednotky po 30 minutách za týden – Gratulujeme, to není vůbec špatné! Zapojte do toho ještě články a uvidíte, že výsledky se brzy dostaví!

Máme čas, ale proč to pořád nejde?

Člověk jako tvor umí být pěkně kreativní, co se týče nejrůznějších výmluv, proč něco nejde, proč zrovna on nemůže a tak dále. „Doma nemám žádné nářadí… Nemám místo… Samotnou mě cvičit nebaví… Nevím jak na to.. Vážně? Tak si to opět pojďme probrat.

active

Nemám činky ani posilovací stroj

K základnímu protažení a posilování svalů nutně potřebujete opravdu jen jednu věc – Kvalitní a pohodlnou podložku. Vše ostatní, jako jsou rotoped, činky, hrazda mezi dveřmi a další pomůcky, jsou samozřejmě skvělým bonusem, ale věřte, že pokud se chcete pouze udržovat ve formě nebo vylepšit postavu na léto, nezbytné rozhodně nejsou. Pokud jde o dietu a hubnutí, bohatě stačí posilování s vlastní vahou a kvalitní strava.

Nemám místo

Co se týče místa, určitě i v sebemenším bytě si najdete plácek před televizí (ano stále myslíme na to, abychom Vás neochudili o Váš oblíbený pořad), kde se můžete zcela natáhnout – máte tak možnost udělat většinu cviků na zemi aniž by vás cokoliv omezovalo.

Samotnou mě cvičit nebaví, nevím jak na to

Nedivíme se. Ne každý ví, jak na to, a ne každý se cítí komfortně, když má sám poskakovat doma po obýváku. Ale nebojte i v tomhle ohledu máme řešení. Dnes v době internetu a chytrých televizí si totiž stačí vybrat fitness program na Youtube nebo prostřednictvím nějaké aplikace a je to. Máte svoji vlastní předcvičovatelku, která vám poradí jak na to a kromě profesionálních rad vám dodá ještě trochu té potřebné motivace!

Nevymýšlejte další výmluvy a jděte do toho!

Že prakticky neexistují důvody, proč by se nedalo pravidelně a kvalitně cvičit doma, jsme si už řekli. Pokud Vás ale zajímá, jak má správný domácí trénink a hubnutí vypadat, pak navštivte články, kde se dozvíte vše okolo hubnutí, cvičení a správné výživy.

Náš tip: Skvělým ekvivalentem k cvičení doma je také jízda na kole. Nejširší nabídku najdete na bikero.cz, kde seženete dámská, pánská i dětská kola všech velikostí.

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment