Dermatologické problémy u psa

více v článku...

Kožní problémy se u psů občas zdají jako malichernost. Takový pejsek se přece čas od času někde vyválí. Podobně na to nahlížejí také ve veterinárních ordinacích. První návštěva mazlíčka s nepříjemným ekzémem tak u veterináře většinou končí předepsanou mastí nebo olejíčkem. Pokud příznaky neustupují a pes se stále neutěšeně drbe, něco je špatně.

Říkáte si, že se drbe každý pes? Jistě, určitě ale poznáte, kdy už je takové chování za hranou. A zvláště, pokud se svému domácímu mazlíčkovi skutečně věnujete. Objeví-li se další obtíže jako vykusování srsti a její vypadávání (a to i na nezvyklých místech jako v meziprstí či na hlavě), je to již alarmující. Dost možná máte co do činění se psí alergií.

Druhy alergií

Psích alergií máme několik druhů. Jedno ale mají všechny společné – jsou nesnesitelné! Nejčastěji se setkáváme s alergií na blechy, potravu a také alergií jarní (vnější a vnitřní prostředí). Zvířata mohou mít i další příznaky jako kýchání a slzení. Takzvané alergické astma není u psů moc časté. Počítejte spíše se stále se rozvíjejícím ekzémem. Objevit se může na ušních boltcích, análních žlázkách a bříšku.

Co dál?

Jediným východiskem je alergologický test a nasazení účinné individuální léčby. Na škodu také není vypozorovat to, na co pes reaguje nejhůře. Zda problémy nastávání při procházce venku, po konzumaci potravy a podobně. Na blechy v srsti můžete narazit ve formě miniaturních černých částic – blešího trusu.

Podobně jako u lidí se alergie nedá úplně zbavit. Moderní veterinární péče je však schopna nepříjemné příznaky téměř úplně potlačit. Navíc je možnost, že se alergie ukáže jako sezónní (nastává nejčastěji v průběhu jara a léta). Dobrou zprávou je, že tyto obtíže psovi život nijak nezkrátí.

Pro více informací navštivte https://www.genomia.cz.

 

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment