Desky pod umyvadlo – jaký materiál se pro ně nejvíce hodí?

Umyvadlo položené na desce je hitem posledních let. Vypadá moderně, a navíc vám samotná deska poskytne tolik potřebné odkládací místo v koupelně. Jak ale desky pod umyvadlo vybírat? Zaměřte se na materiál, ten je hodně důležitý. 

Deska z dřevotřísky – ano či ne?

Mnoho lidí se mylně domnívá, že dřevotříska je tím správným materiálem. Ovšem dlouhodobější kontakt s vodou pro tento materiál není moc dobrý. Její odolnost vůči vodě je sice vysoká, ale při dlouhodobém polévání vodou nevydrží tak jak byste si určitě představovali. Výrobci často sami uvádějí, že na poškození desky vodou se nevztahuje záruka. Proto pamatujte na to, že cenově nejvýhodnější řešení nemusí být to nejlepší.

Vyplatí se investovat do laminátu

Vhodným materiálem pro desky pod umyvadlo je laminát, do toho se vyplatí investovat. Což poznáte v budoucnu. Laminát zajistí odolnost proti vodě na celé ploše i hraně desky. Dalším bonusem je jeho odolnost proti odření. Velmi dobře se také udržuje v čistotě a věrně imituje dřevo. Pokud byste chtěli použít materiál ze dřeva, musíte se připravit na pravidelnou údržbu. Horní deska tohoto materiálu by tak vždy měla být ošetřena lakem. I tak by deska pod umyvadlo neměla být vystavována často vodě a případné kapky byste museli neustále utírat.

Jak se vyhnout komplikacím

Případným komplikacím se vyhnete jedině tak, že na horní desku zvolíte materiál, který je voděodolný – laminát, sklo, umělý kámen nebo plech. Škvíry mezi umyvadlem, skříňkou pod umyvadlem a stěnou vyplňte transparentním silikonem. Tak zabráníte tomu, aby se za nábytek dostala voda. Pečlivě také zkontrolujte kvalitu oblepení hran, nanesení laku na plochách. Ohled musíte brát i na typ vašeho umyvadla a jeho polohu na desce. 

Vybírejte vždy s rozmyslem, jen kvalitní voděodolný materiál vám vydrží stále krásný a nepoškozený dlouhé roky. 

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment