Háčkovací příze – upletete s nimi dekorace nebo si vybavíte šatník

Háčkovací příze je na rozdíl od pletací příze velmi jemná a tenká, a tak se hodí i pro výrobu dekorativních předmětů. Ale také oblečení, které z í bude lehké a velmi slušivé. Pro dětské oblečení se hodí obzvlášť.

Vykouzlete si originální a jemné dekorace

Háčkovací příze se od té pletací liší zejména tím, že je tenčí, takže se hodí i na výrobu skvělých dekorací, deček nebo ubrusů. Háčkovací příze vlastně vypadá jako velmi silná a pevná nit. Dobře se s ní pracuje, a tak není problém z ní uplést vlastně cokoliv. Na Vánoce si tak můžete vyrobit dokonalé a originální dekorace jako jsou zvonečky nebo sněhové vločky, které můžete kamkoli zavěsit. Vlastnoručně vyrobené dekorativní dečky nebo ubrusy ozvláštní každou domácnost a na výrobu nejsou ani příliš pracné, proto je zvládnou i začátečníci.

Oblečte sebe i děti

Hodí se ale i na výrobu skvělých módních doplňků nebo oblečení. Zejména pak pro dětské doplňky je jako stvořené. Tím, že je jemná, nebude vadit ani malým miminkům. Oblíbené jsou ponožky, čepičky, rukavičky, ale i svetříky nebo celé komplety. Ovšem i pro sebe si můžete něco uháčkovat. Svetříky, podkolenky nebo čelenky se nosí pořád, tak proč je kupovat, když si je můžete udělat doma. Stálicí jsou ovšem ponožky a šály, u kterých začíná každá pletařka. Až budete trošku zručnější, vyzkoušejte si zhotovit kabelku. Háčkovanou kabelku vám bude každý závidět. 

Kolik bude zapotřebí klubek

Pokud to ještě nemáte tak úplně v oku, možná si kladete otázku, kolik klubek je nutné nakoupit pro zhotovení jednotlivých kousků. Vždy se řiďte pravidlem, že je lepší, aby vám příze zbyla, než chyběla. Zvláště pak, pokud se rozhodnete využít ručně berané příze, může se stát, že pak už ji ve stejném odstínu neseženete. Příze se vždy prodává v klubkách a bývá na obalu uvedena délka návinu nebo váha. Jestliže pletete podle návodu, budete tam mít uvedeno kolik, budete příze potřebovat. Tuto informaci si pak lehce převedete na počet klubek, které budou zapotřebí. 

Už víte, co budete plést? Fantazii se meze nekladou, tak směle do toho.

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment