Jak odvodnit organismus?

Zadržování vody v těle je nepříjemný jev, který se může projevovat mnoha negativními příznaky. Mnoho z nás ovšem nemá o problematice zavodněného organismu ani tušení. Víte, jak poznat, že se zavodněný organismus týká zrovna vás? Jak se mu můžete vyvarovat, případně ho odstranit? Že nevíte? Tak pokračujte ve čtení!

Jak poznám, že mám zavodněný organismus?

Zavodněný organismus se projevuje několika příznaky. Cítíte se nafouknutí? Máte velké výkyvy váhy během dne? Více se potíte? Tvoří se vám otoky a zhoršuje se vám celulitida? Pokud jste odpověděli alespoň jednou ano, může se zavodněný organismus týkat právě vás a je třeba se snažit nadbytečné vody zbavit.

Jaké jsou příčiny zadržování vody v těle?

Příčin může být několik. Nejčastějším důvodem je nadměrná konzumace sodíku, který přijímáme hlavně ze slaných potravin – chipsů, slaných oříšků, ale i dalších nadměrně osolených potravin. Mezi další příčiny patří překyselení organismu, hormonální antikoncepce, nedostatečný pitný režim, špatná funkce lymfatického systému nebo také nemoci, jako onemocnění ledvin. Zavodněný organismus můžeme mít také “nárazově” a to při menstruačním cyklu, hlavně v období premenstruačního syndromu.

Jak se můžu nadbytečné vody v těle zbavit?

Nejdůležitějším faktorem je dostatečný pitný režim. Nesmíme zapomenout na omezení soli, cukru a kyselotvorných potravin ve stravě. V případě zavodnění způsobeného antikoncepcí je třeba domluvit se s lékařem a antikoncepci vyměnit.

Odvodnění

Pomocí bylinek

Organismus můžeme odvodnit zvýšeným příjem několika bylinek. Mezi nejoblíbenější a nejúčinnější patří přeslička rolní, březové listy, jalovec, kopřiva, libeček, nebo třeba pýr plazivý.

odvodnění

Pomocí stravy

Důležité je omezit nadměrný příjem soli v potravě. Pomoci nám mohou také některé močopůdné potraviny, mezi které patří kořenová petržel, melouny, salátové okurky, celer, jablka, nebo také rajčata.

Pomoci si můžeme také lymfatickými masážemi, nebo léky na odvodnění, které vám může předepsat lékař, ale můžete sehnat i volně dostupné.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Naše-domy.cz

Krásné-bydlení.cz

SEOlaboratoř.cz

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment