Pojištění na cesty do zahraničí se vyplatí!

Vyrážíte na zimní či letní dovolenou nebo na služební cestu do zahraničí? Pak je důležité a vhodné si sjednat pojištění na cesty.

Každý rok se tisíce lidí vypraví do zahraničí na dovolenou odpočinout si k moři, prohlédnout si památky nebo známé přírodní krásy, či za adrenalinovými sporty. Mnoho turistů si neuvědomuje, že se jim může v zahraničí zhoršit nečekaně zdravotní stav, mohou se při sportu zranit nebo se stát nechtěně účastníky dopravní nehody, atd. Lékařské ošetření, převoz do České republiky nebo úhrada škod pak mohou stát nemalé peníze, běžně až několik milionů korun. Pro tento účel je vhodně si sjednat on-line cestovní pojištění. Spousta lidí jej stále podceňuje a vyráží na cesty nepojištění.

Cestovní pojištění využijete jak v zahraničí, tak v tuzemsku, například pro děti, které jedou na tábor, lyžařský výcvik nebo do školy v přírodě. Cestovní pojištění zahrnuje také zodpovědnost za škody. V zahraničí je vám k dispozici české call centrum, které vám pomůže zajistit vše potřebné, pokud neznáte jazyk dané země.

Pozor na pojistné podmínky pro cestovní pojištění

Pokud uzavíráte smlouvu, přečtěte si pojistné podmínky pro cestovní pojištění předem. Snadno tak zjistíte, co vaše smlouva zahrnuje, na co se naopak pojistné nevztahuje, jaká je výše pojistného krytí, apod. Pojištění si lze sjednat před odjezdem přes internet, stačí si spočítat své pojistné a uzavřít smlouvu na dálku.

Uzavřené pojištění platí od druhého dne. Sjednat si jej lze i o víkendu (online například u ERGO pojišťovny), nemusíte tak čekat, až otevřou pobočky pojišťoven. Cestovní pojištění vám pomůže také s odcizenými zavazadly, ukradenými doklady nebo větším či menším poraněním. Pojištění na cesty umožní pojistit také storna zájezdu a úrazové pojištění. I v případě, že se nic nestane, máte jistotu, že jste chráněni. Denní pojistné začíná na 10 Kč. Tato malá částka vám může pomoci v nepříjemných a nečekaných situacích. Buďte chytří a předcházejte možným komplikacím v zahraničí!

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PR-články.cz

e-Žena.cz

MetSo.cz

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment