Projekty rodinných domů

O stavbě vlastního rodinného domu sní nejeden z nás. V okamžiku, kdy se do tohoto náročného snu pustíme, je potřeba zvolit vhodný projekt. Na trhu existují dvě možnosti: projekt připravený na míru vybraným architektem nebo projekty rodinných domů v podobě katalogu. Každá varianta má jiné výhody a nevýhody, stačí jen zvážit, co vám vyhovuje nejlépe.

Projekty rodinných domů z katalogu vs. na míru

Vzhledem k tomu, že stavba domu je zpravidla stavbou na několik desetiletí, je potřeba mít kvalitní projekt a hodně záleží také na výběru pozemku. Někdo si chce postavit svůj dům sám, jiný se zase raději obrátí na odborníky. Projekt rodinného domu z katalogu vám dá možnost vybrat si nejlepší variantu pro svůj pozemek. Cena domu na klíč je pak od 1 milionu výše. Nezapomeňte si zjistit, co vše je v ceně zahrnuto. U katalogových projektů rodinných domů počítejte s tím, že za úpravy v tomto projektu se zpravidla platí.

Velmi oblíbené jsou projekty bungalovů, které lze libovolně upravovat a hodí se do široké škály oblastí a různých typů krajiny. Zkušení architekti si poradí i s menším pozemkem, kdy je problém umístit na něj dům.  Zvolit si můžete z hotového katalogu nebo rovnou oslovíte architekta, který vám nakreslí dům přesně podle vašich přání. Vybrat si můžete dřevostavbu, pasivní dům, nízkoenergetický dům a celou řadu dalších variant. Architektonická kancelář pak umí zastoupit klienta při jednání na úřadech, pomůže s vyřízením potřebných povolení, zajistí odborný dozor.  Pro výběr toho, zda zvolíme projekt rodinného domu z katalogu, jsou důležitou stránkou také finance. Tento typ projektu je zpravidla o mnoho levnější, než když oslovíte architekta.

 

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment