Typové projekty domů pro vaše bydlení

Toužíte po vašem rodinném domě? Stavba domu stojí nemalé finance, proto je důležité si vše řádně rozpočítat. Typové projekty rodinných domů jsou levnější variantou. V případě změn je však každá změna zapracovaná do projektu zpoplatněna.

Zvolte si vhodný projekt domu

Při stavbě domu si rozdělte peníze na tři důležité položky – projekty rodinných domů, stavba a provoz hotového domu. V nákladech spojených s projektem domu by měly být zahrnuty také veškeré poplatky a povolení.

Projekty bungalovů jsou nemalou položkou ve stavebním rozpočtu a jejich cena se pohybuje od 25 tisíc korun výše, pokud se jedná o katalogové projekty. V případě projektu navrženého na míru architektem počítejte s mnohem větší sumou. Projekty mají v ceně zahrnuty nejrůznější položky, např:

  • stavební a architektonické řešení
  • technickou zprávu a popis členění domu, včetně využití jednotlivých místností
  • rozměry plochy a důležité technické ukazatele
  • technické řešení a konstrukce
  • technickou specifikaci materiálů
  • řešení stropní konstrukce, schodiště a střechy
  • tepelné, zvukové a voděodolné izolace
  • specifikace dřevěných prvků

Jak poznat správný projekt?

Víte, jak poznat, že vybíráte správné projekty bungalovů? V dobře zpracovaném projektu najdete podrobně rozpracované detaily a osazení na pozemku. Součástí je také Průkaz energetické náročnosti budovy. V katalogovém projektu je součástí také další důležitá dokumentace.

Rodinný rozpočet nejvíce zatíží samotná realizace stavby domu a nutné vnitřní zařízení domu, oplocení, garážová vrata, terénní úpravy, investice do bazénu, pergoly, skleníku a dalších. . Než se samotnou stavbou začnete, je vhodné zvážit, o jaký typ domu máte vlastně zájem. Projekty rodinných domů vám umožní vybrat si z neomezených typů klasických cihlových, nízkoenergetických domů  a bungalovů.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus.cz

PressExpress.cz

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment