Vchodové dřevěné dveře vybírejte pečlivě

Sháníte nové vchodové dřevěné dveře? Je potřeba vybírat dřevěné vchodové dveře z masivu velmi pečlivě. Přeci jen jde o investici na několik let.

Kvalitní dřevěné vchodové dveře

Kvalitní dřevěné vchodové dveře se zárubní je potřeba vybrat pečlivě, klidně si přizvěte odborníka. Při výběru je potřeba zvážit, jaký chcete typ prosklení a vzhled dřevěných dveří, zda chcete dřevěné bezpečnostní dveře nebo klasické.

Vyberte si kvalitní dveře

Vchodové dveře do domu, které jsou zatepleny 4 cm hrubým polystyrenem, jsou vhodné také pro nízkoenergetické domy (únik tepla  U=1,1 W/m2K). Masivní vchodové dveře jsou vyrobeny z vrstveného laminovaného dřeva. Dveřní křídlo masivních vchodových dveří je zpevněno ocelovým U profilem uvnitř rámu dveří, tak zabráníte jeho deformaci.  Vhodné jsou vchodové dveře, kde jsou ve standardní výbavě dva nezávislé zámky s vložkou, čtyři patenty proti vloupání, ale i proti vyražení dveří (dveře jsou chráněny i při rozřezání, zůstanou pevně stát).

Venkovní vchodové dveře  bychom měli vybírat skutečně pečlivě.  Není důležitý jen jejich  vzhled, ale také to, zda skutečně dobře izolují a jak jsou tvarově stabilní. Vchodové dveře do domu se zárubní nejsou nejlevnější investicí, proto se obraťte na spolehlivého dodavatele.

Dřevěné dveře do významně ovlivní celkový vzhled domu, navíc vám poslouží řádku let. Kvalitní dveře ze dřeva musí mít vhodné kování a být správně nadimenzovány. Jedině tak bude zajištěn jejich bezproblémový chod. Obyčejné vchodové dveře mohou mít bezpečnostní prvky nebo nemusí, záleží ve které bezpečnostní třídě jsou zařazeny. Číslo jedna jsou klasické dveře, třída číslo pět a šest jsou bezpečnostní vchodové dveře nejvyšší kvality. Odolají všem zlodějům a nezvaným hostům i požáru.

 

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment