Zábor veřejného prostranství – co to je a kde o něj požádat?

Víte, co si představit pod pojmem zábor veřejného prostranství? Pokud žijete či pracujete ve velkém městě, určitě jste se s tímto termínem už někdy setkali. Pro občany i podnikatele může být zábor velkou komplikací, která dokáže opravdu znepříjemnit život a navíc i vytáhnout dost peněz z kapsy. Jak to udělat, aby vše proběhlo co nejrychleji a zábor části chodníku či silnice se vám zbytečně neprodražil?

Máte povinnost podat žádost o zábor veřejného prostranství

Jestliže chcete zahájit stavební úpravy na své nemovitosti a víte, že se při práci neobejdete bez zásahu do veřejné komunikace, vyřiďte si včas žádost o zeny. Nezáleží na tom, zda jde o zábor silnice nebo chodníku, tento dokument potřebujete, jinak vám hrozí vysoká pokuta a při opakovaném přestupku se nevyhnete správnímu řízení.

Stavební zábor však není vyřízený ihned – obvykle jeho vyřízení trvá přibližně celý měsíc. I proto si své práce vždy plánujte dostatečně dopředu. Že nevíte, jak správně vyplnit nutné dokumenty? Pak kontaktujte odborníky z webových stránek zabory.cz, kteří vám vždy dobře poradí. Zkonzultují s vámi celou záležitost a navrhnou vám ideální řešení, dále zpracují situační plánek a vše následně projednají s dotčenými orgány. Vy tak budete ušetřeni drahocenného času i nepříjemného stresu.

Začněte bez zbytečného odkladu

Díky rychlému a efektivnímu vyřízení žádosti se vaše práce vůbec nezdrží. Zábor si rovněž musíte vyřídit v případě, že vlastníte restauraci a chcete si k ní na léto otevřít předzahrádku. Za samotný zábor zaplatíte místní poplatek 10 Kč za jeden metr čtvereční denně. K místnímu poplatku je třeba ještě připočítat nutný pronájem příslušného chodníku nebo vozovky. Nájemné se pohybuje dle atraktivity území až do výše 20 Kč/den/m2.

Tyto ceny platí pro Prahu, v ostatních městech v ČR mohou být odlišné. Odborníci ze zabory.cz se specializují na řešení situací právě v hlavním městě, které jsou upravené příslušnou vyhláškou.

Profolio na Facebooku

Related posts

Leave a Comment